Aktualności

06.06.2017

Festyn familijny „Podróż z Mamą i Tatą”
w Przedszkolu w Książu Wlkp.

Ostatni dzień maja upłynął w Przedszkolu w Książu Wlkp. pod znakiem rodziny. Na ten dzień bowiem zaplanowano festyn familijny pn. „Podróż z Mamą i Tatą”. Przedszkolaki zabrały rodziców na folklorystyczną wycieczkę po Polsce, prezentując swoje umiejętności w tańcach ludowych. Kłaniany, Litery, Polka Warszawska, Tramblanka, Polka Jarocinka, Wiwat, Ceglorz i Klapok to rodzaje tańców, które w przygotowanych specjalnie na tę okazję, strojach, wykonały dzieci. Podczas festynu swój występ miała również grupa przedszkolaków uczęszczających na prowadzone przez Panią Anitę Szymanowską, zajęcia muzyczno- ruchowe pn. Muzykolandia. Dzieci interpretowały ruchowo dwa utwory: „Noc na Łysej Górze”, M. Musorgskiego oraz „ Polkę Tritsh Trash” J.Straussa.

Po części artystycznej przyszedł czas na poczęstunek i wesołą, mieniącą się wszystkimi kolorami tęczy, zabawę. Pojawiły się domowe ciasto, wata cukrowa, kawa i herbata, jak również dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampolina, a także malowanie twarzy i zaplatanie kolorowych warkoczyków. Następnie szczudlarz z bańkami mydlanymi i balonikami zabawiał rozśpiewane i rozradowane maluchy. O oprawą muzyczną zadbał – po raz kolejny zresztą - Pan Tomasz Walewski.

Organizatorzy festynu dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie majowego spotkania, osobom, sponsorom, ludziom dobrej woli, bez których dzieci nie miałyby tylu atrakcji i niespodzianek.

Galeria