Aktualności

03.07.2017

Piłkarski piknik na Orliku

W ostatnią sobotę czerwca na ksiąskim Orliku odbył się piłkarski piknik, podsumowujący sezon rozgrywek 2016/2017. Zorganizowana wspólnie przez Akademię Piłkarską Orlik Pogoń Książ Wlkp. oraz rodziców, impreza, miała jeszcze jeden cel - większe zintegrowanie środowiska oraz wspólną zabawę wszystkich trenujących w Akademii, dzieci, ich rodziców, trenerów i przyjaciół klubu.

03.07.2017

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa -
środki dla szkół z Gminy Książ Wlkp.

Gmina Książ Wlkp. mając na uwadze promocję i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w ubiegłym roku (podobnie zresztą, jak czyniła to w latach poprzednich), złożyła wniosek o udzielenie dotacji z budżetu państwa na zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

03.07.2017

Dyrektor Przedszkola w Książu Wlkp. wybrany

W piątek, 30 czerwca w ksiąskim magistracie miała miejsce ceremonia wręczenia nominacji na stanowisko Dyrektora Przedszkola w Książu Wlkp.

03.07.2017

Informacja dla podatników Gminy Książ Wlkp.

W związku z planowaną kontrolą podatkową w zakresie podatku od nieruchomości w 2017 roku Burmistrz Gminy Książ Wlkp. zwraca się z prośbą do podatników o zweryfikowanie powierzchni użytkowej budynków lub ich części

29.06.2017

Lato z ksiąskim Centrum Kultury

Centrum Kultury Książ Wlkp. przygotowało letni kalendarz wydarzeń skierowany dla dzieci i młodzieży. Zajęcia i warsztaty tematyczne odbywać się będą nie tylko w Książu Wlkp., ale również w wybranych miejscowościach na terenie gminy. Ponadto szereg atrakcji, czeka również na dorosłych mieszkańców.

27.06.2017

List Prezesa KRUS

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Pan Adam Sekściński skierował list do rolników i ich dzieci, w którym przypomina o przestrzeganiu zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, zapewnieniu dzieciom opieki dorosłych podczas lata i nie angażowaniu ich do prac wymienionych w wykazie czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16. roku życia.