Aktualności

19.06.2019

Urząd Miejski w Książu Wlkp. nieczynny w piątek, 21 czerwca br.

W związku z Zarządzeniem Nr 84/2019 Burmistrza Książa Wlkp. z dnia 24 maja 2019 r. w sprawie ustalenia dodatkowego dnia wolnego od pracy w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp., uprzejmie informujemy, że dzień 21 czerwca br. (piątek) został wskazany jako dodatkowy dzień wolny od pracy, którego odpracowanie nastąpiło w sobotę, 8 czerwca br.

18.06.2019

W gminie Książ Wlkp. urodziły się trojaczki

Niezwykłym wydarzeniem, jakie w ostatnich miesiącach miało miejsce na terenie gminy Książ Wielkopolski, były narodziny trojaczków. Szczęśliwymi rodzicami trzech zdrowych dziewczynek, którym nadano imię Nela, Diana i Roża są Państwo Daria i Maciej Wojciechowscy z Książa Wielkopolskiego.

18.06.2019

Gminne zawody sportowo-pożarnicze - zapraszamy w najbliższą niedzielę do Kołacina

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do kibicowania drużynom podczas tegorocznych Gminnych zawodów sportowo - pożarniczych. Zmagania strażaków-ochotników odbędą się już w najbliższą niedzielę, 23 czerwca, o godzinie 14.00 na boisku sportowym w Kołacinie.

18.06.2019

Gminny Turniej Sołectw już za nami

Jedenaście sołeckich drużyn: z Brzóstowni, Chrząstowa, Chwałkowa Kościelnego, Kołacina,  Mchów, Ługów, Radoszkowa, Radoszkowa Drugiego, Włościejewek, Włościejewic i Zaborowa, wzięło udział w kolejnej edycji Gminnego Turnieju Sołectw, który odbył się w niedzielę, 16 czerwca, na boisku sportowym we Włościejewicach.

17.06.2019

Znajdź swój powód, aby spędzić wakacje z CK

Tegoroczne wakacje rozpoczynają się niestandardowo – już w najbliższą środę, 19 czerwca, w dniu rozdania świadectw szkolnych. Tymczasem od 2 lipca, miejscowe Centrum Kultury zadbało o to, aby dzieci i młodzież, które nie wyjeżdżają na letni wypoczynek, nie miały czasu na nudę. Jednego dnia uczestnicy ksiąskich półkolonii będą mogli stać się chemikami, drugiego - kucharzami, trzeciego - poszukiwaczami skarbów… To tylko niektóre propozycje, jakie znalazły się w wakacyjnej ofercie CK. Z pewnością każdy młody mieszkaniec Gminy wybierze coś dla siebie, a może nawet odkryje swoją nową pasję.

17.06.2019

Młodzi mieszkańcy Mchów odwiedzili ksiąski Urząd

We wtorek, 4 czerwca, do Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. zawitały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mchach. Wycieczka rozpoczęła się zwiedzeniem sali sesyjnej, w której Zastępca Burmistrza, Pani Mirela Grześkowiak oraz Dyrektor CK, Pani Mariola Kaźmierczak opowiedziały o naszej Gminie oraz o funkcjonowaniu tut. magistratu.