Aktualności

05.06.2017

Sport i zdrowe odżywianie - to nasze wyzwanie
Podsumowanie projektu edukacyjnego
w Gimnazjum w Mchach

W ostatnim dniu maja uczniowie klas II mchowskiego gimnazjum zaprezentowali - licznie zgromadzonej w świetlicy szkolnej - publiczności, efekty wielomiesięcznej pracy nad realizacją projektu edukacyjnego.

Hasłem przewodnim, jakie przyświecało tegorocznemu przedsięwzięciu, było: Sport i zdrowe odżywianie - to nasze wyzwanie… Przez cały rok szkolny młodzież pracowała w ośmiu kilkuosobowych zespołach. W trakcie majowego podsumowania, zaprezentowano efekty pracy nad projektem dotyczącym dyscypliny sportowej – jaką jest niezwykle popularna ostatnio w Polsce, ale również za sprawą miejscowego trenera i zarazem nauczyciela wychowania fizycznego, Pana Mariusza Wachowiaka w mchowskiej placówce - piłka siatkowa, przygotowano prezentację multimedialną dotyczącą plusów i minusów picia Coca – Coli połączoną z pokazem doświadczeń przeprowadzonych z wykorzystaniem tegoż charakterystycznego napoju oraz przedstawiono podsumowanie ankiety na temat uczniowskiego śniadania. Ponadto przybyłym na spotkanie gościom przedstawiono dwa filmy dokumentujące przebieg realizacji projektu, udostępniono kronikę sportową oraz wystawę fotograficzną. Zwieńczeniem prezentacji było przeprowadzenie konkurencji Master Chief, a następnie degustacja pysznych dań przygotowanych przez uczniów.

Efekty pracy gimnazjalistów posłużą - z pewnością - wypracowaniu właściwych nawyków żywieniowych i będą dowodem na to, że pracując w zespole można wzajemnie się wspierać, motywować, uzupełniać i ostatecznie osiągnąć sukces, gdyż ... Sport i zdrowe odżywianie -
to
wszystkich wyzwanie…

Galeria