Aktualności

31.05.2017

Turniej Sołectw Gminy Książ Wlkp. za nami

Siedem sołeckich ekip z Chwałkowa Kościelnego, Ługów, Mchów, Radoszkowa, Radoszkowa Drugiego, Włościejewek i Zaborowa, w minioną niedzielę, 28 maja przystąpiło do szóstej edycji Gminnego Turnieju Sołectw, który - już po raz czwarty- odbył się w Mchach.

Uczestnicy sportowych zmagań, rywalizowali w licznych konkurencjach, wśród których znalazły się m.in.: slalom z balonami, slalom na taczkach, zaplątaniec, mądra głowa, narty, bieg farmera oraz byk rodeo. Nie obyło się również bez tradycyjnego przeciągania liny, które jak zwykle dostarczyło zarówno zawodnikom, jak i publiczności, największej porcji emocji. Po podsumowaniu punktów, zwycięsko z tegorocznych potyczek wyszła drużyna z Włościejewek. Na drugim miejscu uplasowali się organizatorzy turnieju- zawodnicy z Mchów, natomiast na trzecim stopniu podium, stanęła drużyna z Zaborowa. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy, natomiast sołectwa, które zajęły I, II i III miejsce, otrzymały puchary wraz z czekami o wartości odpowiednio 1000 zł, 700 zł i 300 zł ufundowane przez tutejszy Urząd z przeznaczeniem na potrzeby danego sołectwa.

Sportowej rywalizacji towarzyszyły występy artystyczne uczniów z Zespołu Szkół im. Ks. Abp. A. Baraniaka w Mchach oraz Społecznego Ogniska Muzycznego działającego przy CK. Na zakończenie Turnieju odbyła się zabawa taneczna z udziałem zespołu EVER BAND.