Aktualności

01.08.2017

Wielką Pętlą Wielkopolski do Gogolewa

W sobotni, lipcowy poranek, przystanek rzeczny w Gogolewie odwiedzili niecodzienni goście - przedstawiciele Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Radia Emaus. Zwiedzający, płynąc „Wielką Pętlą Wielkopolski”, mieli okazję podziwiać turystyczne walory regionu, skupione wokół malowniczej scenerii rzeki Warty.

W Gogolewie, turystów powitali przedstawiciele lokalnego samorządu: Zastępca Burmistrza Książa Wlkp., Pani Mirela Grześkowiak oraz Skarbnik Gminy, Pani Barbara Matuszczak. Spotkanie było okazją do zwiedzenia miejscowego kościółka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, którego historię przybliżył lokalny „przewodnik”, Radny Pan Paweł Walkowiak.

Dzięki uprzejmości Pana Jarosława Sobkowiaka, właściciela Firmy Jerry’s Poznań, przybyli do Gogolewa goście, mieli również okazję zajrzeć do niezwykle klimatycznego wnętrza, przywracanego do stanu pierwotnego, Dworku w Gogolewie.

Miłym akcentem kończącym sobotnią wizytę był przygotowany przez Państwa Katarzynę i Pawła Walkowiaków, poczęstunek. Na suto zastawionym stole, nie mogło oczywiście zabraknąć domowych specjałów Pani Kasi, przetworów i warzyw z własnego ogródka oraz tradycyjnych potraw, które z całą pewnością ucieszyły podniebienie, wszystkich biorących udział w spotkaniu, gości.

O gogolewskich zabytkach, a także o innych atrakcjach turystyczno – krajobrazowo – kulturalnych i to nie tylko Gogolewa, lecz również Książa i innych miejscowości naszej Gminy, w sobotę można było również usłyszeć na antenie poznańskiego Radia Emaus.

***

Wielka Pętla Wielkopolski to znany nie tylko w regionie, ale w całej Polsce szlak wodny biegnący wokół największych rzek w Wielkopolsce i zamykający się w obrębie zwartej trasy turystycznej. Jest on nie lada atrakcją dla miłośników turystyki wodnej w najróżniejszym wydaniu. Tak się akurat szczęśliwie złożyło, że na wodnej trasie Pętli, ma swój przystanek nasze Gogolewo. Dzięki temu, zarówno ta miejscowość, jak i cała Gmina Książ Wlkp. stają się coraz bardziej znane i popularne, i to nie tylko wśród wodniaków, ale również innych turystów, którzy częściej i chętniej zaglądają w nasze strony.

Galeria