Aktualności

03.08.2017

Goście z Francji odwiedzą naszą Gminę

Miło nam poinformować, iż w dniach od 13 do 20 sierpnia na terenie naszej Gminy gościć będziemy mieszkańców partnerskiego samorządu La Guerche-de-Bretagne. To już kolejne – w ramach ponad 20-letniej współpracy między naszymi gminami – tego typu spotkanie.

03.08.2017

Dni Książa Wlkp. 2017 za nami…

Sobotni pokaz Teatru Ognia oraz kolejna odsłona kina plenerowego zainaugurowały tegoroczne obchody Dni Ksiaża Wlkp. Wieczorne atrakcje cieszyły się sporym zainteresowaniem zarówno mieszkańców naszej Gminy, jak i przyjezdnych gości.

01.08.2017

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY KSIĄŻ WLKP.

W związku z przechodzącą obecnie przez nasz kraj falą upałów, zwracamy się do Państwa z prośbą o otoczenie szczególną opieką osób starszych, samotnych, chorych oraz dzieci. Podczas upałów, gdy temperatura powietrza osiąga 30ºC i więcej, nasila się ryzyko odwodniania, przegrzania organizmu, a nawet udaru cieplnego. Na takie skutki wysokich temperatur narażone są zwłaszcza w/w grupy osób.

01.08.2017

Wielką Pętlą Wielkopolski do Gogolewa

W sobotni, lipcowy poranek, przystanek rzeczny w Gogolewie odwiedzili niecodzienni goście - przedstawiciele Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Radia Emaus. Zwiedzający, płynąc „Wielką Pętlą Wielkopolski”, mieli okazję podziwiać turystyczne walory regionu, skupione wokół malowniczej scenerii rzeki Warty.

01.08.2017

Mały Grant – przyznany

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z umową zawartą w dniu 31 lipca 2017 r. Burmistrz Książa Wlkp. przyznał kwotę 2 000,00 zł Rzymsko – Katolickiej Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Gogolewie, która ubiegała się o wsparcie na realizację zadania w trybie małego grantu pn. Odpust parafialny połączony z festynem.

28.07.2017

Nowy okres świadczeniowy/zasiłkowy 2017/2018
– zapraszamy do składania wniosków

Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. informuje, iż z początkiem miesiąca sierpnia rozpocznie się  składanie wniosków o świadczenie wychowawcze z rządowego Programu "Rodzina 500+" na nowy okres świadczeniowy, którego początek przypada na 1 października  br.