Aktualności

20.09.2017

Mażoretki z Książa na konkursie w Krzywiniu

Ponad 450 dziewcząt z Polski i zza granicy wzięło udział w Konkursie Mażoretek, który odbył się 10 września w Krzywiniu. Nie zabrakło wśród nich również reprezentantek Książa Wlkp. Sekcję mażoretek, działającą na co dzień przy Centrum Kultury, reprezentowały tym razem: Julia Olszewska i Dominika Sobczyk.

20.09.2017

Pamięci Maksymiliana Cygalskiego...

Pamięć. To słowo, które najczęściej pojawia się na ustach Polaków, gdy wspomina się tragiczne w skutkach pierwsze miesiące II wojny światowej. W naszej Gminie, co roku przywołuje się je kilkakrotnie: zawsze 1 września - w rocznicę wybuchu wojny, 17 września (lub w „okolicach” tego dnia) pamiętając o agresji ZSRR na Polskę oraz wspominając osobę obrońcy Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsk, Maksymiliana Cygalskiego, który urodził się w Zaworach, 17 września 1900 r., a także 20 października – w rocznicę rozstrzelania na Rynku w Książu w 1939 r., obywateli ziemi dolskiej i ksiąskiej.

20.09.2017

Projekt „uchwały antysmogowej”
dla województwa wielkopolskiego
– konsultacje społeczne

Zarząd Województwa Wielkopolskiego informuje o przystąpieniu do opracowania projektów uchwał Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - „uchwały antysmogowej” dla województwa wielkopolskiego.

14.09.2017

Nowy rok szkolny – nowe projekty – nowe możliwości

„Z pewnością nowy - 2017/2018 - rok szkolny będzie inny niż poprzednie. Jego wyjątkowość nie dotyczy li tylko dnia inauguracji – choć rzeczywiście było nieco inaczej niż miało to miejsce do tej pory. Zwykle początek szkoły po wakacjach przypadał na 1 września. To natomiast, co szczególnie odróżnia rok 2017/2018 od wcześniejszych lat szkolnych, to przede wszystkim wdrażanie przyjętej przez rząd, reformy systemu edukacji”.

14.09.2017

Jesień z CK

Centrum Kultury w Książu Wlkp. zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach i warsztatach, które odbędą się tej jesieni w pracowniach Centrum Kultury . Zajęcia skierowane są nie tylko dla dzieci i młodzieży – dorośli także znajdą coś dla siebie.

13.09.2017

Narodowe Czytanie – w Książu po raz trzeci…

Już po raz trzeci Gmina Książ Wlkp., włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. W minioną sobotę, na ksiąskim rynku punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęto wspólną lekturę „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.