Aktualności

12.02.2018

„Bal małych i dużych Braci Kurkowych”

W miniony piątek 9 lutego w Przedszkolu w Książu Wlkp. odbył się balik karnawałowy, który w tym roku nabrał nieco innego, uroczystego charakteru.

Piątkowy „Bal małych i dużych Braci Kurkowych” doskonale wpisuje się bowiem, nie tylko w przypadające w 2018 roku obchody rocznicowe, ale przede wszystkim w tegoroczny jubileusz związany z  200- leciem istnienia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. Bohaterów Wiosny Ludów w Książu Wlkp.

Wśród zaproszonych na bal gości, nie mogło zabraknąć zatem członków ksiąskiego bractwa. Do Przedszkola przybył m.in. Brat Piotr Masztalerz wraz ze swoją małżonką Małgorzatą. Oboje godnie zaprezentowali miejscowe KBS oraz w bardzo interesujący sposób przybliżyli dzieciom  jego historię, tradycje i  przyświecające idee. Przedszkolaki miały niecodzienną okazję obejrzeć przepiękne tarcze strzeleckie, drewnianego kura, a także przymierzyć kapelusz z piórem bażanta oraz łańcuch Króla Kurkowego. Niebagatelną atrakcją, zwłaszcza dla chłopców, była możliwość podziwiania karabinu strzeleckiego.

Drugą cześć balu zainaugurowała komenda: „Poloneza czas zacząć!” W pięknym korowodzie, który poprowadzili Państwo Masztalerz, uczestniczyły dzieci wraz z wychowawczyniami oraz Panią Dyrektor, Marzeną Krauze. Wesołej zabawie, tańcom, niespodziankom i licznym konkursom nie było końca.

Galeria