Aktualności

26.06.2019

Bezpieczna praca w gospodarstwach
i bezpieczny wypoczynek dzieci w czasie wakacji letnich

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Aleksandra Hadzik skierowała do rodziców i opiekunów dzieci przebywających w gospodarstwach rolnych list przypominający o bezpiecznej pracy na wsi. Wakacje to nie tylko czas beztroskiej zabawy i wypoczynku. Dla mieszkańców wsi lato to przede wszystkim ciężka praca w polu.

26.06.2019

Uczniowie z Mchów laureatami ekologicznych konkursów

W piątek, 14 czerwca na jarocińskim rynku odbył się Festyn Ekologiczny, podczas którego wyłoniono laureatów konkursów organizowanych przez ZGO Sp. z o. o.  w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu, skierowanego do placówek oświatowych z terenu Porozumienia Międzygminnego.

26.06.2019

Uwaga na wysokie temperatury

W nadchodzących dniach IMGW ostrzega przed wysokimi temperaturami powietrza. Mogą one stanowić istotne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy o regularnym piciu wody (nawet szklanka co godzinę) i przypominajmy o tym osobom starszym. To bardzo ważne, w ten sposób możemy zapobiec odwodnieniu.

26.06.2019

Komunikat dla rolników w sprawie suszy

Urząd Miejski w Książu Wlkp. informuje, że zgodnie z komunikatem Instytutu Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, na terenie Gminy Książ Wlkp. występuje zagrożenie suszą. Dotyczy ono upraw zboża ozimego, zboża jarego oraz krzewów owocowych kategorii gleby I, czyli bardzo podatnych na suszę, na których występują głównie piaski (klasa gleby V, VI) – http://www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/3026033/. Komunikat podobnej treści wydała Wielkopolska Izba Rolnicza.

26.06.2019

Otwarcie sezonu letniego w ośrodku w Jarosławkach

W sobotę, 29 czerwca, rozpocznie się sezon letni w ośrodku w Jarosławkach, który potrawa do 31 sierpnia br. W tym czasie do dyspozycji odwiedzających będą dwa kąpieliska, na których w godz. od 10.00 do 18.00 ratownicy będą czuwać nad bezpieczeństwem osób korzystających z jeziora. Serdecznie zachęcamy do wypoczynku na kompleksie Jarosławki, a zarazem o rozwagę podczas korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych.

26.06.2019

Strażacy-ochotnicy rywalizowali na boisku w Kołacinie

W ubiegłą niedzielę, 23 czerwca, 15 drużyn strażaków-ochotników stanęło do walki podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się na boisku w Kołacinie. Uczestnicy zmierzyli się z dwoma konkurencjami, w które zaangażowane były całe drużyny.