Aktualności

22.07.2019

Konsultacje społeczne – przedstaw swoje pomysły na zagospodarowanie Terenów Rekreacyjnych w Jarosławkach

Wiesz czego Ci brakuje na Terenach Rekreacyjnych w Jarosławkach albo masz pomysł co zmienić, aby lepiej się korzystało z uroków jeziora i milej plażowało? Wspólnie z samorządem gminnym możesz zadecydować co nowego pojawi  się w tamtejszej okolicy, poprzez udział w konsultacjach społecznych. Wystarczy, że zawitasz w w niedzielę, 28 lipca do chilloutowej strefy w Jarosławkach i wypełnisz ankietę lub złożysz oficjalny wniosek, które pomogą dostosować teren dla osób chętnie wypoczywających nad akwenem w letnie dni. Przy okazji będzie można się świetnie bawić. Na lokalną społeczność czeka happening, animacje oraz  seanse filmowe.

19.07.2019

Święto Miasta i Gminy, czyli Dni Książa Wlkp. 2019 - zaproszenie

Burmistrz Książa Wlkp. oraz Dyrektor Centrum Kultury Książ Wlkp. serdecznie zapraszają na Dni Książa Wlkp. 2019, które odbędą się w najbliższy piątek, 26 lipca, na stadionie miejskim w Książu Wlkp. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Sławomir - twórca hitu „Miłość w Zakopanem”, który znany jest fanom nie tylko muzyki disco polo. Na scenie pojawią się także Baciary, The Nutrackrers, Roxana Tutaj & Good Omen oraz Beata Noszczyńska – finalistka All Together Now. Goście Cover Band będą ostatnią atrakcją imprezy i umilą czas zabawą taneczną do późnych godzin nocnych.

18.07.2019

Prince Summer Festival 2019 - klubowy wieczór już za nami

Ksiąski amfiteatr w dyskotekowych światłach, na scenie najlepsi DJ w okolicy, a tuż pod nią prawdziwe tłumy!  Trzecia edycja Prince Summer Festival, która odbyła się w sobotę, 13 lipca, ściągnęła do Książa Wlkp. mnóstwo fanów muzyki klubowej. Gwiazdą najbardziej wyczekiwanej imprezy tego lata był DJ Hazel.

16.07.2019

Zapraszamy do zgłaszania zadań do Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2020 rok - pozostało tylko 2 tygodnie!

Przypominamy, iż od początku czerwca trwa kampania informacyjno-promocyjna dotycząca Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2020 rok. Jeszcze przez najbliższe 2 tygodnie, do 31 lipca br., mieszkańcy naszej Gminy mogą zgłaszać projekty do realizacji w ramach ksiąskiego budżetu partycypacyjnego.

15.07.2019

Stypendia Burmistrza Książa Wlkp. rozdane

W tym roku po raz czwarty przyznane zostały stypendia Burmistrza Książa Wlkp. za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Wyróżnienia otrzymali uczniowie szkół podstawowych (w tym ostatnich klas gimnazjalnych), którzy uzyskali wysokie lokaty w zawodach sportowych, olimpiadach naukowych i konkursach artystycznych co najmniej na szczeblu wojewódzkim. W tegorocznej edycji po raz pierwszy stypendium zostało przyznane uczniom, którzy zdobyli co najmniej 85% możliwych do uzyskania punktów łącznie ze wszystkich części egzaminu ósmoklasisty lub z egzaminu gimnazjalnego.

15.07.2019

„Szlaczkiem po ksiąskiej gminie”
kolorowanka z widokami Gminy Książ Wlkp.

Z inicjatywy ksiąskiego samorządu powstała kolorowankapt. „Szlaczkiem po ksiąskiej gminie”, stworzona z myślą o każdym dziecku uczęszczającym do przedszkola znajdującego się na terenie Gminy Książ Wlkp. 10-stronnicowa książeczka przedstawia fragmenty Książa Wlkp.: Amfiteatr, Bibliotekę, Przedszkole „Bajkowy Świat” i Rynek, a także charakterystyczne miejsca w okolicznych miejscowościach: w Gogolewie, Mchach, Jarosławkach, Kołacinie i Sroczewie. Wśród widoków znalazł się także nowy wizerunek herbu.