Aktualności

24.09.2019

Spotkanie dla rolników z powiatu śremskiego

W imieniu organizatora - Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji w Śremie, Pana Tomasa Klaczyńskiego - serdecznie zapraszamy na spotkanie skierowane do rolników z powiatu śremskiego. Odbędzie się ono we wtorek, 1 października o godzinie 10:00 w Sali Wiejskiej w Pyszącej.

24.09.2019

Kolorowo i … edukacyjnie w Chwałkowie Kościelnym!

Na terenie Szkoły Podstawowej w Chwałkowie Kościelnym, przy budynku, w którym odbywają się zajęcia z najmłodszymi uczniami (dawnego banku), powstał radosny mural. Swym wdziękiem i kolorami, cieszy oczy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

23.09.2019

Pamięci Maksymiliana Cyglaskiego…

Maksymilian Cygalski - obrońca Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsk, który zginął w imię obrony Ojczyzny w początkach II wojny światowej, to przede wszystkim Bohater - Patriota - Syn Ziemi Ksiąskiej. We wtorek, 17 września w Jego rodzinnej miejscowości - Zaworach, uczczono 119. rocznicę urodzin pocztowca oraz przypadającą za kilkanaście dni, 80. rocznicę tragicznej śmierci.

20.09.2019

Gmina Książ Wlkp. przyjazna pszczołom

W maju ubiegłego roku Gmina Książ Wlkp. złożyła pierwszą deklarację poparcia Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom. Tym samym  włączyła się w ogólnopolską akcję pomocy owadom pożytecznym. Także i w tym roku ksiąski samorząd zdecydował o przystąpieniu do programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

20.09.2019

KGW w Sebastianowie z marszałkowskim dofinansowaniem!

W poniedziałek, 2 września, miało miejsce rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w roku 2019. Z radością informujemy, że na zdanie związane z organizacją kampanii informacyjno - edukacyjnej o tematyce prośrodowiskowej pn. „KształtujMY", wsparcie finansowe otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Sebastianowie!

20.09.2019

„Planowanie przestrzenne dla każdego”

Pod takim hasłem w piątek, 13 września w ksiąskim magistracie odbyło się spotkanie informacyjno – edukacyjne dla Radnych, Sołtysów, przedsiębiorców oraz pozostałych mieszkańców naszej Gminy.