Aktualności

05.09.2019

Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
czyli wielkie sprzątanie w Gminie Książ Wlkp.

W trzeci weekend września, tj. od 20 do 22 bieżącego miesiąca odbędzie się kolejna edycja ogólnokrajowej akcji Sprzątanie Świata - Polska. Tematem przewodnim tegorocznego wydania jest hasło "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".

04.09.2019

Uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Książu Wlkp.

W minioną niedzielę, 1 września na ksiąskim Rynku uczczono pamięć Bohaterów poległych podczas II wojny światowej. Obchody 80. rocznicy wybuchu tragicznego w skutkach konfliktu, zostały zainaugurowane mszą św. w intencji ofiar wojny, która odprawiona została w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja, przez proboszcza parafii, ks. Andrzeja Dolskiego. Podczas liturgii uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.  zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, będący wspomnieniem czasów wojennej zawieruchy i dramatu,  jaki rozgrywał się w sercach Polaków, kiedy musieli opuścić swoich najbliższych i z karabinem w ręku, walczyć o wolną Ojczyznę.

03.09.2019

Utwardzenie dojazdu do OSP we Włościejewicach i Kołacinie

W okresie letnim br. zrealizowano roboty polegające na utwardzeniu placów stanowiących dojazd do budynków Ochotniczej Straży Pożarnej we Włościejewicach i Kołacinie.

03.09.2019

Nowele Polskie, czyli Narodowe Czytanie 2019

Już w najbliższą sobotę, 7 września na Rynku w Książu Wlkp. rozbrzmią znane fragmenty polskich noweli, stworzonych przez wybitnych pisarzy takich m.in. jak Maria Konopnicka, Eliza Orzeszkowa, Bolesław Prus czy Henryk Sienkiewicz. Tegoroczne Narodowe Czytanie rozpocznie się o godz. 11.00. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Pary Prezydenckiej.

02.09.2019

Głosowanie rozpoczęte – zagłosuj na wybrany projekt w ramach
Budżetu Obywatelskiego na rok 2020

Począwszy od 1 września aż do 30 dnia bieżącego miesiąca mieszkańcy mogą wziąć udział  w głosowaniu nad wyborem projektów zgłoszonych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2020 rok. W tegorocznej edycji pozytywnie zaopiniowanych zostało aż 8 projektów, wśród 9 zgłoszonych. Poniżej znajdą Państwo ich opisy, zasady głosowania oraz wzór Karty do głosowania. Serdecznie Państwa zachęcamy do włączenia się w wybór inicjatywy. To od Was zależy, która z nich zostanie zrealizowana!

30.08.2019

80. rocznica wybuchu II wojny światowej - zaproszenie

80 lat temu Polska jako pierwsza stawiła czoła zbrodniczym niemieckim i sowieckim atakom. Rocznica ta jest doskonałą okazją, aby oddać cześć poległym Bohaterom Ziemi Ksiąskiej w walkach w 1939 r. Centrum Kultury Książ Wlkp. wraz z Burmistrzem Książa Wlkp. serdecznie zapraszają na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się one w niedzielę, 1 września. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pan prof. dr hab. Piotr Gliński.