Aktualności

12.06.2018

Strażacy ochotnicy rywalizowali na Stadionie Miejskim

Blisko 200 druhen i druhów ochotników, reprezentujących wszystkie gminne jednostki OSP i to w różnych kategoriach, stanęło do rywalizacji podczas zorganizowanych w ubiegłą niedzielę, Gminnych Zawodów Sportowo- Pożarniczych. Odbywające się już od kilku lat na Stadionie Miejskim w Książu Wlkp. strażackie zmagania, ściągnęły na ksiąską murawę nie tylko uczestników zawodów, strażackich sędziów i współorganizatorów imprezy, ale również prawdziwe rzesze sympatyków i kibiców poszczególnych jednostek. Nic w tym dziwnego, albowiem trwające od kilku tygodni przygotowania do zawodów, integrowały nie tylko same drużyny, ale również miejscowości, które one reprezentowały.  

Po niezwykle wyrównanych i zaciętych bojach, a trzeba dodać, że o wynikach decydowały sekundy, prowadzący zawody Komendant Gminny, druh Marcin Weiss, ogłosił wyniki rywalizacji. Najlepszą drużyną w kategorii Senior Mężczyźni, okazała się jednostka OSP Włościejewice – Ługi. Strażackie mistrzostwo w kategorii Senior Kobiety wywalczyły z kolei druhny z OSP Kołacin. Natomiast I miejsce, jeśli chodzi o młodzieżowe drużyny ostatnich zawodów, przypadło w udziale: OSP MDP Chwałkowo Kościelne (Chłopcy) i OSP MDP Kołacin (Dziewczęta).

Wszystkim uczestnikom niedzielnej rywalizacji, serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom w poszczególnych kategoriach życzymy udanego występu podczas zawodów na szczeblu wojewódzkim!

Ostateczna i zarazem pełna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Senior Mężczyźni:

 1. OSP Włościejewice- Ługi
 2. OSP Kołacin
 3. OSP Chwałkowo Kościelne
 4. OSP Książ Wielkopolski
 5. OSP Mchy
 6. OSP Chrząstowo

Senior Kobiety:

 1. OSP Kołacin
 2. OSP Włościejewice- Ługi
 3. OSP Książ Wielkopolski

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopców:

 1. OSP MDP Chwałkowo Kościelne
 2. OSP MDP Mchy
 3. OSP MDP Włościejewice- Ługi
 4. OSP MDP Kołacin
 5. OSP MDP Chrząstowo
 6. OSP MDP Książ Wielkopolski

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewcząt:

 1. OSP MDP Kołacin
 2. OSP MDP Włościejewice- Ługi
 3. OSP MDP Chwałkowo Kościelne
 4. OSP MDP Chrząstowo

Zdjęcia z imprezy mogą Państwo obejrzeć w galerii