Aktualności

17.01.2018

Spotkanie z sołtysami – pierwsze w nowym roku

W minione czwartkowe popołudnie, 11 stycznia Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak spotkał się w tut. Urzędzie z sołtysami Gminy Książ Wlkp. Podczas zebrania, którego frekwencja wyniosła niemalże 100% przedstawicieli jednostek pomocniczych, poruszone zostały różnego rodzaju kwestie związane z funkcjonowania zarówno sołectw, jak i całego ksiąskiego samorządu.

Na początku spotkania prelegent z ościennej Gminy - Pan Robert Mielcarek, na co dzień Naczelnik Zespołu Gospodarki Mieszkaniowej i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Śremie, przedstawił w formie prezentacji multimedialnej zasady związane z realizacją funduszu sołeckiego oraz omówił formularze (protokoły, sprawozdania i uchwały zebrań wiejskich), jakie w przedmiotowej kwestii stosowane są w śremskim magistracie. Następnie lekarz weterynarii, Pani Alicja Ochędalska zrelacjonowała zebranym bieżące informacje nt.  afrykańskiego pomoru świń (ASF). Dla zainteresowanych problemem podajemy link do strony Głównego Lekarza Weterynarii https://www.wetgiw.gov.pl/, pod którym znajdą Państwo szczegółowe informacje na ten temat.

Na koniec głos zabrał Burmistrz Książa Wlkp., który poinformował sołtysów o bieżących sprawach samorządu, o wyzwaniach, jakie czekają Gminę w nowym roku, jak również przedstawił plany inwestycyjne na najbliższe 12 miesięcy.

Kolejne tego typu spotkanie ma się już odbyć w II kwartale br. 

Galeria