Aktualności

20.09.2019

Gmina Książ Wlkp. przyjazna pszczołom

W maju ubiegłego roku Gmina Książ Wlkp. złożyła pierwszą deklarację poparcia Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom. Tym samym  włączyła się w ogólnopolską akcję pomocy owadom pożytecznym. Także i w tym roku ksiąski samorząd zdecydował o przystąpieniu do programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

20.09.2019

KGW w Sebastianowie z marszałkowskim dofinansowaniem!

W poniedziałek, 2 września, miało miejsce rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w roku 2019. Z radością informujemy, że na zdanie związane z organizacją kampanii informacyjno - edukacyjnej o tematyce prośrodowiskowej pn. „KształtujMY", wsparcie finansowe otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Sebastianowie!

20.09.2019

„Planowanie przestrzenne dla każdego”

Pod takim hasłem w piątek, 13 września w ksiąskim magistracie odbyło się spotkanie informacyjno – edukacyjne dla Radnych, Sołtysów, przedsiębiorców oraz pozostałych mieszkańców naszej Gminy.

20.09.2019

Zaproszenie na festyn „Jesień na Łęgach Mechlińskich

W imieniu organizatorów - Burmistrza Śremu, Starosty Śremskiego oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Babki serdecznie zapraszamy na festyn pn. „Jesień na Łęgach Mechlińskich”, który odbędzie się w niedzielę, 6 października w Mechlinie, na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Łęgi Mechlińskie”. Festyn rozpocznie się mszą św. przy Krzyżu Skrzydlewskiego nad Wartą o godz. 12.30.

19.09.2019

Tydzień Przedsiębiorcy w śremskim ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy, czyli cykl bezpłatnych spotkań skierowany dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz tych, którzy planują założyć firmę. Tegoroczne przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem „Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie”. Odbędzie się ono w dniach 23-27 września br. w Inspektoriacie ZUS w Śremie.

18.09.2019

II Wielkopolski Kongres Gospodarczy – spotkanie dla przedsiębiorców

Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Wielkopolską Radą 30 serdecznie zapraszają na II Wielkopolski Kongres Gospodarczy, który odbędzie się 23 września w Koninie oraz 25 września z Poznaniu. Celem spotkania jest dyskusja na temat rozwoju wielkopolskiej gospodarki oraz  potencjalnych możliwości i zagrożeń czekających na przedsiębiorców.