Aktualności

18.04.2019

Obchody 171. rocznicy bitwy o Książ już w niedzielę, 28 kwietnia

Burmistrz Książa Wlkp. wraz z Dyrektorem Centrum Kultury Książ Wlkp. serdecznie zapraszają na obchody 171. rocznicy bitwy o Książ. Odbędą się one w niedzielę, 28 kwietnia i tradycyjnie rozpoczną się uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Mikołaja w Książu Wlkp. o godz. 11.45. Następnie zebrani mieszkańcy, goście oraz przybyłe delegacje, złożą kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą mjr. Florianowi Dąbrowskiemu, po przemarszu na mogiły także pod pomnikiem poległych Kosynierów.

12.04.2019

Ochrońmy place zabaw w naszym mieście !

Połamane i wyrwane elementy drewnianych urządzeń zabawowych, zmusiły nas do zamknięcia  od dnia  8 kwietnia 2019 r. na czas naprawy, placu zabaw znajdującego się na terenie  parku miejskiego  przy ul. Strzeleckiej w Książu  Wlkp.

11.04.2019

Kolejna edycja wyścigu SOLID MTB w Mchach

Już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, odbędzie się kolejna edycja Maratonu SOLID MTB. Miłośnicy dwóch kółek będą mogli zmierzyć się na jednej z trzech tras, które przebiegają przez Mchy, Włościejewice i Ługi. Każdy uczestnik będzie mógł wybrać długość trasy dostosowanej do swoich możliwości, a liczą one począwszy od najkrótszej - 27 km, 38 km i 56 km. Wyścig rozpoczyna się o godz. 11.00 przy Szkole Podstawowej w Mchach.  Dzień wcześniej, tj. w sobotę, 13 kwietnia, przez Mchy przebiega II Śremski Maraton Rowerowy organizowany przez firmę HANMARIN II.

08.04.2019

Zaproszenie na spotkanie informacyjne
dotyczące realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”

Starostwo Powiatowe w Śremie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zapraszają mieszkańców dnia 15 kwietnia br. o godz. 12.30 na spotkanie informacyjne dotyczące realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w sali sesyjnej budynku Starostwa Powiatowego w Śremie przy ul. Mickiewicza 17.

05.04.2019

Informacja dotycząca akcji protestacyjnej pracowników szkół podstawowych w dniu 8 kwietnia 2019 r.

Informujemy, iż od dnia 8 kwietnia br. planowana jest akcja protestacyjna pracowników szkół podstawowych w Książu Wlkp. i w Mchach. Pozostałe placówki tj. szkoły podstawowe w Konarzycach
i Chwałkowie Kościelnym oraz Przedszkole w Książu Wlkp. pracować będą zgodnie obowiązującym harmonogramem zajęć.

05.04.2019

Nowe Studium uchwalone

Podczas ostatniej, VII sesji Rady Miejskiej w Książu Wlkp., która odbyła się w poniedziałek, 25 marca, podjęta została uchwała w sprawie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Książ Wlkp. Tym samym pochodzący z 2001 roku, dotychczas obowiązujący, planistyczny dokument, stracił swoją moc. Marcowa uchwała jest zwieńczeniem prac, które tutejszy samorząd rozpoczął z początkiem 2017 roku. Wówczas to ksiąscy Radni zdecydowali o przystąpieniu do opracowania nowego Studium.