Aktualności

18.06.2019

W gminie Książ Wlkp. urodziły się trojaczki

Niezwykłym wydarzeniem, jakie w ostatnich miesiącach miało miejsce na terenie gminy Książ Wielkopolski, były narodziny trojaczków. Szczęśliwymi rodzicami trzech zdrowych dziewczynek, którym nadano imię Nela, Diana i Roża są Państwo Daria i Maciej Wojciechowscy z Książa Wielkopolskiego.

Z tej to okazji w dniu 14 czerwca 2019r.  Burmistrz Książa Wlkp.  Teofil Marciniak  wraz
z  Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Zdzisławą Wilak  odwiedzili rodzinkę Państwa Wojciechowskich.

Burmistrz wręczył rodzicom dzieci list gratulacyjny i bukiet kwiatów, zaś dziewczynki otrzymały bon podarunkowy i pluszowe misie.

Trzy nowe mieszkanki Książa Wlkp.,  urodziły się w czwartek 18 kwietnia 2019r.  w szpitalu w Poznaniu.  Rodzice dzieci dość wcześnie dowiedzieli się o ciąży trojaczek, bo już w piątym tygodniu ciąży. Pierwsza z dziewczynek urodziła się Nela, przyszła na świat o godz. 9,35
i ważyła 1880g. zaraz po niej urodziła się Diana i ważyła 1960g.  Minutę później urodziła się Róża, która ważyła 1980g.  Teraz trojaczki mają niespełna dwa miesiąca a ich waga wynosi  3500 -3800g.

Składamy serdeczne gratulacje rodzicom trojaczków, zaś samym maluchom życzymy przede wszystkim zdrowia,  przybierania na wadze, szczęśliwego beztroskiego dzieciństwa.

Na uwagę zasługuje fakt, że są to drugie trojaczki w naszej gminie, te pierwsze przyszły na świat w 2011r. w Kołacinie.