Aktualności

05.11.2018

II tura wyborów samorządowych
Teofil Marciniak ponownie Burmistrzem Książa Wlkp.

W niedzielę, 4 listopada 2018 r. do urn wyborczych w Książu Wlkp., Konarzycach i Mchach poszło 2121 uprawnionych do głosowania mieszkańców naszej Gminy, co stanowiło 32,12% wszystkich wyborców. Z tej liczby, aż 1427 osób zagłosowało na urzędującego Burmistrza - Teofila Marciniaka, obdarzając Go w ten sposób swoim zaufaniem, na najbliższe 5 lat!

Po rezygnacji z udziału w II turze wyborów, Pana Bohdana Kaczmarka, w ponownym głosowaniu w dniu 4 listopada, uczestniczył tylko jeden kandydat - Teofil Marciniak. Udający się zatem do lokali wyborczych mieszkańcy naszej Gminy, mogli zagłosować na TAK - jeśli byli za wyborem kandydata lub na NIE - jeżeli byli przeciwko temu wyborowi. Zdecydowana większość, bo aż 67,53% opowiedziała się za urzędującym burmistrzem, a tylko 32,47% zagłosowało na „nie”.

Szczegółowe informacje, w tym wyniki oraz wyborcza statystyka, dostępne są na stronie PKW pod linkiem:

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/302603#results_vote_elect_mayor_round_2, natomiast protokół wyników głosowania, znajdą Państwo na stronie internetowej Gminy, w Biuletynie Informacji Publicznej tut. Urzędu, w zakładce WYBORY/ REFERENDUM → Wybory samorządowe 2018, pod linkiem http://www.ksiaz-wlkp.pl/bip/?pid=243