Aktualności

12.04.2018

Rowerowy weekend w Gminie Książ Wlkp.

Już niebawem, bo w przedostatni weekend kwietnia na terenie okolicznych miejscowości naszej Gminy będą miały miejsce dwa rowerowe wydarzenia. Amatorów dwóch kółek na turystyczne, ksiąskie szlaki zapraszamy 21 i 22 bieżącego miesiąca

W pierwszym dniu, w sobotę odbędzie się I Śremski Maraton Rowerowy organizowany przez Firmę Hanmarin II, w ramach ogólnopolskiej akcji Super Maratony, którego trasa prowadzi m.in. przez Książ, Włościejewki i Mchy. I to na terenie tej ostatniej miejscowości na rowerzystów ok. godz. 9:30 będzie czekał regenerujący posiłek w ramach zlokalizowanego przy budynku remizy OSP punktu żywieniowego. Tymczasem w niedzielę, tak jak to miało miejsce w roku ubiegłym, w Mchach swój początek, ale i metę będzie miał organizowany przez Stowarzyszenie SOLID SPORT EVENTS, Górski Maraton Rowerowy MTB. Jak się okazuje pagórkowaty i czasami trudny do pokonania teren mchowskich i obliskich lasów, stanowi doskonałą bazę do tego typu zmagań. Ma on też sporą grupę rowerowych zwolenników. W ubiegłym roku na starcie w Mchach stanęło blisko 400 cyklistów! Organizatorzy zakładają, że i tym razem będzie podobnie.

A zatem wszystkich zainteresowanych kolarskimi zawodami zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach, zgłaszając chęć udziału za pośrednictwem niżej wymienionych adresów internetowych, bezpośrednio do organizatorów. To, co warto w tym miejscu podkreślić to to, że każdy z planowanych maratonów ma swój charakterystyczny klimat, swoje wytyczone, mniej lub bardziej ekstremalne trasy, ale i tzw. części wspólne.
Do tych ostatnich z pewnością należy potencjał uczestników, propagowanie zdrowego stylu życia i pozytywnych emocji, popularyzacja aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz promocja gminnych terenów i poszczególnych miejscowości. Mając na względzie wszystkie wymienione wyżej wartości, tut. samorząd włączył się w pomoc organizacyjną, osobową i rzeczową obu inicjatyw. Wsparcie w realizację przedsięwzięć zadeklarowali również miejscowi strażacy- ochotnicy oraz mchowska szkoła. Tym samym Gmina Książ Wlkp. po raz kolejny dołączyła do grona samorządów, które chętnie wspierają aktywność fizyczną i którą - w rozpoczętym właśnie sezonie rowerowym - warto odwiedzić. Do zobaczeniu na szlaku : )

21 kwietnia - http://www.supermaratony.pl/

22 kwietnia - http://solidsport.pl/