Aktualności

14.08.2019

Dożynki Powiatowo-Gminne w Książu Wlkp.

Burmistrz Książa Wlkp. oraz Starosta Śremski serdecznie zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminne, które odbędą się w niedzielę, 25 sierpnia. Święto Plonów rozpocznie się mszą św. dziękczynną w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Książu Wlkp. o godz. 14.00. Następnie korowód dożynkowy przemaszeruje do ksiąskiego Amfiteatru, gdzie zarówno na mieszkańców naszej Gminy, jak i całego powiatu czeka tradycyjny obrzęd dożynkowy oraz muzyczne atrakcje.

14.08.2019

Mały grant – oferta realizacji zadania publicznego

Działając na podstawie art. 19 a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688) Burmistrz Książa Wlkp. zamieszcza na okres 7 dni ofertę złożoną przez  Stowarzyszenie Ochotniczej Straży Pożarnej Włościejewice-Ługi, na realizację zadania w trybie małego grantu pn. KIDS ROCK

09.08.2019

Szanowni Klienci
Urząd Miejski w Książu Wlkp. nieczynny w piątek, 16 sierpnia br.

W związku z Zarządzeniem Nr 129/2019 Burmistrza Książa Wlkp. z dnia 26 lipca 2019 r. w sprawie ustalenia dodatkowego dnia wolnego od pracy w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp., uprzejmie informujemy, że dzień 16 sierpnia br. (piątek) został wskazany jako dodatkowy dzień wolny od pracy, którego odpracowanie nastąpi w sobotę, 10 sierpnia br.

08.08.2019

Wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego

W miniony czwartek w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp. odbyła się uroczystość wręczenia aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Warunkiem jego uzyskania jest odbycie stażu trwającego 2 lata i 9 miesięcy, uzyskania pozytywnej oceny dorobku zawodowego oraz zdanie egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną.

08.08.2019

Międzynarodowy sukces uczennicy SP im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.

Praca "We love maps" Agaty Filipiak została nagrodzona w XIV Międzynarodowym Konkursie Map dzieci im. Barbary Petchenik, którego wyniki ogłoszono na konferencji kartograficznej w Tokio.

07.08.2019

„Opryskowe zasady” służące ochronie pszczół

Nie od dziś wiadomo, jaką rolę w środowisku odgrywają owady zapylające i jak niebezpieczne bywają dla nich stosowane przez ludzi opryski. W Ogólnopolskim Wielkim Dniu Pszczół, który przypada dziś, 8 sierpnia, Urząd Miejski w Książu Wlkp. zwraca się z ponownym apelem do rolników o rozwagę przy stosowaniu środków ochrony roślin, a także o przestrzeganie elementarnych i humanitarnych zasad ochrony pszczół przed zatruciami.