Aktualności

20.08.2019

Doposażenie placu zabaw wraz z utwardzeniem terenu gminnego we Włościejewicach

Pod koniec czerwca br. zakończono prace polegające na realizacji zadania pn. Doposażenie placu zabaw wraz z utwardzeniem terenu gminnego we Włościejewicach.

Projekt realizowany był w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019.

20.08.2019

Z wizytą u starostów dożynkowych…

Na kilkanaście dni przez oficjalnymi uroczystościami, we wtorek, 13 sierpnia Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak wraz ze Starostą Śremskim, Panem Zenonem Jahnsem odwiedzili tegorocznych starostów dożynkowych. Na miejscu, organizatorzy powiatowo-gminnego Święta Plonów  zapoznali się z działalnością gospodarstw oraz oficjalnie zaprosili na dożynki.

20.08.2019

Kurs języka angielskiego z Unią Gospodarczą Regionu Śremskiego

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza na kurs języka angielskiego.

19.08.2019

HALKĄ w Jarosławkach uczczono 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki

Wystawiona w ramach projektu Palimy się do muzyki narodowa opera HALKA, była już trzecim tego typu, muzycznym wydarzeniem w naszej Gminie. Wieczorem, w pierwszą środę sierpnia, na deskach  Ceglarni w Jarosławkach Stowarzyszenie z Muzyką do Ludzi Ewy Biały, ksiąskie Centrum Kultury oraz wspaniali wykonawcy: soliści i muzycy, zaprezentowali przepiękne, operowe widowisko, w jego oryginalnej wersji wileńskiej na fortepian. Towarzyszyli im - co zresztą stało się już swego rodzaju tradycją - statyści, głównie mieszkańcy naszej Gminy. Tym samym, po raz kolejny, ksiąska (i nie tylko) społeczność, mogła posłuchać i obejrzeć, a przy tym doświadczyć wielkiej kultury i to w najlepszym z możliwych, jej wydaniu.

14.08.2019

Dożynki Powiatowo-Gminne w Książu Wlkp.

Burmistrz Książa Wlkp. oraz Starosta Śremski serdecznie zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminne, które odbędą się w niedzielę, 25 sierpnia. Święto Plonów rozpocznie się mszą św. dziękczynną w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Książu Wlkp. o godz. 14.00. Następnie korowód dożynkowy przemaszeruje do ksiąskiego Amfiteatru, gdzie zarówno na mieszkańców naszej Gminy, jak i całego powiatu czeka tradycyjny obrzęd dożynkowy oraz muzyczne atrakcje.

14.08.2019

Mały grant – oferta realizacji zadania publicznego

Działając na podstawie art. 19 a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688) Burmistrz Książa Wlkp. zamieszcza na okres 7 dni ofertę złożoną przez  Stowarzyszenie Ochotniczej Straży Pożarnej Włościejewice-Ługi, na realizację zadania w trybie małego grantu pn. KIDS ROCK