Aktualności

22.05.2019

Wszyscy dojechali na Metę!
II Samochodowy Rajd Nawigacyjny zakończony!

Liczba uczestników tegorocznej, drugiej już, edycji Samochodowego Rajdu Nawigacyjnego przeszła najśmielsze oczekiwania samych organizatorów! W sobotę, 11 maja br. na Starcie Rajdu w Parku Miejskim w Książu Wlkp., pojawiły się 24 drużyny gotowe zmierzyć się z niezwykłym wyzwaniem zaproponowanym przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie im. Bohaterów Wiosny Ludów w Książu Wlkp. i lokalne Centrum Kultury.

22.05.2019

Dni Pola 2019 w Brzóstowni

PROCAM Polska serdecznie zaprasza na Dni Pola 2019, które odbędą się w piątek, 31 maja, w Rolniczym Kombinacie Spółdzielczym „Agrokompleks” w Brzóstowni. Rozpoczną się o godzinie 11.00, przedstawieniem oferty firmy Procam, następnie w programie zwiedzanie poletek pokazowych i Biesiada Wielkopolska. Rolnicy także będą mieli możliwość poddać ocenie jakość wody i gleby ze swoich pól, a na roślinach przeprowadzić kontrolę fitosanitarną.

22.05.2019

Zabierz pupila na VI Majowy Spacer Gajowy

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Gaju zaprasza na VI Majowy Spacer Gajowy, który odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca, o godzinie 11.00 w Schronisku w Gaju. Miłośnicy czworonogów mogą zabrać własne psy. Tegoroczna edycja będzie połączona z Dniem Dziecka.

17.05.2019

Rowerowa sobota w Książu Wlkp. za nami!

W sobotę, 11 maja, odbyła się jubileuszowa, bo XL już edycja imprezy „Rowerem do …”. Tym razem miłośnicy dwóch kółek zjechali się do Książa Wlkp. a dokładnie do ksiąskiego Parku Miejskiego. Ten zorganizowany przez Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości wspólnie z Centrum Kultury Książ Wlkp. wiosenny rajd, uważany jest za oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego w regionie śremskim. Ksiąska inauguracja zgromadziła blisko 150 cyklistów.

17.05.2019

15 lat Książa Wlkp. w Unii Europejskiej.

1 maja 2004 r. Polska została członkiem Unii Europejskiej. Przez te 15 lat, dzięki współfinansowaniu wielu projektów ze środków UE,  zaszło sporo zmian, szczególnie w kwestii rozwoju infrastruktury drogowej oraz modernizacji wielu obiektów użyteczności publicznej. Z możliwości modernizacji okolicy skorzystała również Gmina Książ Wlkp.

16.05.2019

Planowane wyłączenia prądu na terenie Gminy Książ Wlkp.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie ENEA Operator Sp. z o.o., na terenie Gminy Książ Wlkp. w najbliższych dniach, planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej.