Aktualności

17.05.2019

Rowerowa sobota w Książu Wlkp. za nami!

W sobotę, 11 maja, odbyła się jubileuszowa, bo XL już edycja imprezy „Rowerem do …”. Tym razem miłośnicy dwóch kółek zjechali się do Książa Wlkp. a dokładnie do ksiąskiego Parku Miejskiego. Ten zorganizowany przez Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości wspólnie z Centrum Kultury Książ Wlkp. wiosenny rajd, uważany jest za oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego w regionie śremskim. Ksiąska inauguracja zgromadziła blisko 150 cyklistów.

Na mecie uczestników powitał Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak oraz Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – Burmistrz Śremu, Pan Adam Lewandowski. Następnie rowerzyści brali udział w przygotowanych dla nich czterech konkurencjach sprawnościowych: unihokeju, biegu w autogooglach i wieszaniu prania, a także w toczeniu arbuza i slalomie z piłeczkami. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami.

Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji, które zapewniła Śremska Grupa Nieustannych Optymistów Krówka Mała, przedstawiając pokaz pierwszej pomocy medycznej. Z kolei Klub Krótkofalowców LAMBDA emitował przebieg imprezy na cały świat. Firma Green Bike ze Śremu zainteresowanym rowerzystom udzielała pomocy technicznej. Ponadto każdy biorący w rajdzie udział cyklista mógł skosztować przepysznego spaghetti, przygotowanego przez panie kucharki z miejscowej szkoły.

W imieniu organizatorów, dziękujemy wszystkim partnerom imprezy za pomoc w jej zrealizowaniu. Szczególne podziękowania kierujemy oczywiście do przybyłych do Książa amatorów dwóch kółek. Tym ostatnim przez cały sezon życzymy bezpiecznej jazdy oraz wspaniałych turystycznych wrażeń na rowerowych szlakach!

*Galerię zdjęć udostępniło  Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości