Aktualności

24.05.2019

Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

W sierpniu br. w trzech gminnych placówkach tj. w szkołach podstawowych w Chwałkowie Kościelnym, Książu Wlkp. i w Mchach, kończą się kadencje obecnych dyrektorów. Po przeprowadzonych procedurach konkursowych, z początkiem nowego roku szkolnego 2019/2020, w fotelach dyrektorskich  niezmiennie zasiądą: Pani Elżbieta Kapcińska, Pani Barbra Kapturek i Pani Małgorzata Stefaniak.

23.05.2019

Badanie satysfakcji klientów – zapraszamy do wypełnienia ankiety

Przypominamy o prowadzonym badanu ankietowym  dotyczącym poziomu  satysfakcji klientów korzystających z usług publicznych świadczonych przez Urząd Miejski w Książu Wlkp. Serdecznie zachęcamy do wypełnienia ankiety. Badanie potrwa do końca maja br.

22.05.2019

Wszyscy dojechali na Metę!
II Samochodowy Rajd Nawigacyjny zakończony!

Liczba uczestników tegorocznej, drugiej już, edycji Samochodowego Rajdu Nawigacyjnego przeszła najśmielsze oczekiwania samych organizatorów! W sobotę, 11 maja br. na Starcie Rajdu w Parku Miejskim w Książu Wlkp., pojawiły się 24 drużyny gotowe zmierzyć się z niezwykłym wyzwaniem zaproponowanym przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie im. Bohaterów Wiosny Ludów w Książu Wlkp. i lokalne Centrum Kultury.

22.05.2019

Dni Pola 2019 w Brzóstowni

PROCAM Polska serdecznie zaprasza na Dni Pola 2019, które odbędą się w piątek, 31 maja, w Rolniczym Kombinacie Spółdzielczym „Agrokompleks” w Brzóstowni. Rozpoczną się o godzinie 11.00, przedstawieniem oferty firmy Procam, następnie w programie zwiedzanie poletek pokazowych i Biesiada Wielkopolska. Rolnicy także będą mieli możliwość poddać ocenie jakość wody i gleby ze swoich pól, a na roślinach przeprowadzić kontrolę fitosanitarną.

22.05.2019

Zabierz pupila na VI Majowy Spacer Gajowy

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Gaju zaprasza na VI Majowy Spacer Gajowy, który odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca, o godzinie 11.00 w Schronisku w Gaju. Miłośnicy czworonogów mogą zabrać własne psy. Tegoroczna edycja będzie połączona z Dniem Dziecka.

17.05.2019

Rowerowa sobota w Książu Wlkp. za nami!

W sobotę, 11 maja, odbyła się jubileuszowa, bo XL już edycja imprezy „Rowerem do …”. Tym razem miłośnicy dwóch kółek zjechali się do Książa Wlkp. a dokładnie do ksiąskiego Parku Miejskiego. Ten zorganizowany przez Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości wspólnie z Centrum Kultury Książ Wlkp. wiosenny rajd, uważany jest za oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego w regionie śremskim. Ksiąska inauguracja zgromadziła blisko 150 cyklistów.